Bozcaada Turları Tatil Home Kuzey Ege’nin İncisi Bizi Çağırıyor!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bozcaada Plajları - Bozcaada'da Nerede Yüzülür?

Masmavi Ege Suları Sizi Çağırıyor! Bozcaada Plajları

Bozcaada plajları ile ünlü bir tatil yöresidir. Her koyun kendine has güzelliği ve özelliği vardır. Yaz aylarında bu kumsallar dolup taşar. Adaya ilk defa gelenler turkuaz renkli Ayazma Plajı’na hayran kalırlar. Konaklamalı Bozcaada turları ile yola koyulduysanız tertemiz suların ve güneşin tadını doyasıya çıkarırsınız.

Bozcaada plajları en güzel dönemlerini Mayıs ayının son haftalarından Ekim ayı ortasına kadar yaşıyor. Temmuz ve Ağustos tatilciler için en ideal zamanlar olabilir. Ayrıca kuzeyden esen rüzgar sayesinde bunaltıcı olmayan bir hava karşılıyor sizleri. Eylül-Ekim aylarında su sıcaklığı yüksek olsa da kumsallar tenhalaşıyor.

Birçoğunda farklı bir eğlence ve aktivite bulacağınız, bazılarında ise bakir ve keşfedilmemiş huzuru ve dinginliği hissedeceğiniz Bozcaada plajları, butik tatili sevenler için bulunmaz bir fırsat niteliğinde. Çok kalabalık olmayan ama temiz ve berrak bir deniz istiyorsanız, bu adaya geleceksiniz.

Denize Girilecek En Güzel Yerler – Bozcaada Plaj Seçenekleri

Ayazma Plajı: Ayazma Plajı Bozcaada söz konusu olduğunda en güzel ve en popüler kumsaldır diyebiliriz. En kalabalık ve en nitelikli tesisler buradadır. Eğlenceli su sporlarının hepsini burada yapabilirsiniz. Yaz döneminde buraya düzenli olarak minibüs seferleri düzenleniyor. Şezlong ve şemsiye kiralamak da mümkün.

Yat Limanı: Ülkemizin en temiz iskelelerinden olan burada, gemilerin manevralarına dikkat ederek yüzebilirsiniz. Kale önündeki çay bahçelerinin hemen yanında bulunan deniz kestanelerine dikkat ederek girmeniz gerekir.

Tekirbahçe Koyu: Merkezden uzaktır. Uzun bir kumsalı vardır. Şezlong ve şemsiye sıkıntısı yoktur. Tekirbahçe’de 5-6 otel ve ufak bir tatil köyü bulunur. Anayoldan yürüyerek de ulaşılabilir.

Poyraz Limanı: Çanak şeklindeki yapısıyla poyrazın sert estiği zamanlarda bile çok rüzgar almayan yapısı vardır. Merkeze yakındır. Suyu sıcak ve sığdır.

Tuzburnu: Adanın en sol ucundaki koydur. İskeleye 1 saatlik yürüme mesafesindedir. Tepedeki fenerin hemen altındadır.

Çayır Koyu: Oldukça sakin ve bakir koydur. Merkeze 45 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Bozcaadalılar burayı sık tercih eder. Rüzgar güneyden eser.

Akvaryum Koyu: Yürüyerek gidilmesi uzak olan, taşıtla gelinen, kalabalık olan, ayrıca nefis su altıyla dalışçıların uğrak yeri olan plaj oldukça gözdedir.

Beyik Koyu: Çok kimse tarafından bilinmeyen, sakin, bakir kalmış bir koydur. Deniz çok güzeldir.

[widget-130]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98